Jak má jet ideální běžka aneb jako na Bedřichovském Light Maratónu ?

 Když jsem opět po roce vyrazil na trať mého oblíbeného závodu Bedřichovského Light Maratonu. A opět na svých starých dobrých Rossignolech Delta Skate délky 193 cm. Volba to byla jasná.

Ačkoliv mám v zásobě i jiné páry lyží, rozhodl jsem se neriskovat. Vzhledem k tomu, že po celou dobu závodu lehce sněžilo a bylo -1C, bylo mi jasné, že trať bude měkká, místy se bude možná i bořit, zejména ve stoupáních.

Potřeboval jsem tedy lyži, která se v hlubším sněhu nebude bořit (nebude tedy příliš tvrdá).

Ale zase bude svižná do kopce, na rovinkách i z kopce, abych se z ní mohl dostatečně odrazit.

A samozřejmě důležitá je i správná délka, neboť na dlouhých rovinkách se může člověk pohodlně sklouznout.

A přesně tohle včera moje lyže splňovaly. Nebořily se, dobře stoupaly, na delších rovinkách jsem se hezky svezl. Jen ke konci to bylo trochu horší.

V hustém sněžení mi skluznice trochu zpomalovala, ovšem to nebyl problém lyží, ale můj. Pokud bych zvolil lepší (a taky trochu dražší parafín), byly by skluznice mých miláčků rychlé až do konce.

Tak to je zase poučení pro příště.

Nebyl jsem nejrychlejší, nevyhrál jsem, na to nemám ani techniku jízdy ani fyzický potenciál. Ale užil jsem si to. Kochal se jízdou noční krajinou a hezky svištěl.

Stejně tak jako mnoho jiných lyžařů na úplně jiných lyžích, ale myslím si, že se i oni při výběru toho svého páru řídili podobnými zásadami jako já.

Více v mém eBooku tady:)

"Buďte fit celý den se zdravou snídaní a večeří a chraňte své tělo při sportu tak, aby vám ještě dlouho sloužilo." Můj příběh si přečtěte tady >>