Náš příběh

" Vyváženou stravou proti únavě a pro udržení optimální váhy"

Náš příběh

Pár slov o mě

Můj příběh začal již před několika lety, kdy jsem se potýkala s řadou zdravotních obtíží, převážně s únavou a se špatným vyprazdňováním 1x za dva dny a se zácpou. Ohledně únavy jsem byla i na lékařském vyšetření, bylo zjištěno, že mám nižší podíl železa a nízký krevní tlak. Začala jsem užívat přípravek na doplnění železa a kdysi kapičky v Čechách neznámé na nízký krevní tlak. Mělo mě to pomoci, ale žádné zlepšení jsem necítila.

Později, byla to náhoda, když jsem čekala na vyšetření u lékaře, vyplnila jsem v čekárně lísteček do zdravotního centra. Následně jsem tam začala chodit a záhy jsem pochopila, v čem byl můj problém. Vyzkoušela jsem si úžasnou a rychlou zdravotní analýzu na bioimpedančním přístroji, jež mi hodně prozradila o tom, jak na tom mé tělo ve skutečnosti je.

Čistá voda jako lék

Hlavní důvod únavy a to, že jsem se necítila dobře, byl nedostatek vody v těle. Když tělo nemá dostatek vody tak strádá a je nuceno si vodu zadržovat, člověk je po té zavodněný. Špatně pracují ledviny a člověk se správně nečistí. V té době jsem opravdu málo pila čistou vodu bez příchutě a potýkala se ze zácpou.

Následně k tomu jsem začala užívat koktejl místo obyčejné snídaně a hned jsem měla více energie. I moje trávení se výrazně zlepšilo.

Normální klasická snídaně (pečivo, máslo, džem + čaj či káva) – obsahuje jen plno sacharidů, když se jedná o bílé pečivo žádnou vlákninu. Potom dojde k tomu, že krevní cukr místo aby byl vyrovnaný, příliš se v krvi zvedne a tělo je nuceno vyslat více inzulínu, aby krevní cukr byl sražen, ale sníží se příliš a člověk je unavený a navíc za hodinu má opět hlad.

Ale zdravá snídaně např. koktejl udržuje krevní hladinu v cukru v normě, člověk se necítí unavený a tělu dal vše, co ráno potřebuje. A to dávku vitamínů, minerálů, správné množství rostlinných proteinů, navíc je nízkokalorický. Koktejl mi chutnal, díky němu jsem přestala mít zácpu, a co bylo hlavní, že jsem i díky němu začala pít více čisté vody.

Začalo mě to zajímat.

Poději, když jsem byla v jiném stavu, jsem koktejl užívala dál, k tomu jsem užívala vápník, omegu 3 – mastné kyseliny a další přípravky v těhotenství. Úžasným pomocníkem mi byl bylinný nápoj ALOE VERA, který mi pomáhal proti pálení žáhy a následně od bolesti žaludku.

Snažila jsem se jíst zdravěji, koktejl mě změnil chutě na sladké, přestala jsem si sladit čaj a snižovat množství sladkých jídel.
Celé těhotenství proběhlo v pořádku, ze svých 60 kg jsem přibrala 6 kg navíc a po narození dcerky jsem snížila svou váhu o 10 kg na 56 kg a cítila jsem se dobře.

I v porodnici jsem užívala koktejl a mou dcerku kojila a všimla si, že přibírala na své váze rychle, i když jsem ji odmítala krmit po 3 hodinách, když sama nechtěla a navíc spala. Koktejl jsem ji dávala i když byla malá.
Nyní je dcerce 8 let a sama k snídani užívá koktejl, který ji chutná, navíc ji dodá potřebné živiny. Nikdy ho nepřestala pít, na to je moc mlsná.

Zdravá snídaně proti únavě

I já sama si ho dávám k snídani a od té doby necítím ranní únavu, srovnalo se mi vyprazdňování na pravidelné a denně  mám více energie. Je to dobrý start do nového dne. Více o zdravé snídani si přečtěte tady :)

Začala jsem se zabývat zdravotní výživou a pracovat v nutričním centru. Naučila jsem se vytvářet zdravotní analýzy, vystudovala jsem kurz Poradce pro výživu a suplementaci a kurz Výživa dětí.

Více tady :)

Začala jsem se i zabývat péčí o pleť

Neboť péče o pleť velice úzce souvisí s tím, co jíme. Nestačí jen pleť ošetřit kvalitní a přírodní kosmetikou, jak jsem později zjistila, neboť dříve jsem výživu pleti nedávala do souvislosti se stravou.

Nyní se snažím pleti dávat co potřebuje vnitřní výživou a vnější péči ji ošetřuji přírodní kvalitní kosmetikou, která jak jsem si vyzkoušela, je pro všechny typy pleti i alergie.

Pleť je jemnější, hladší a svěžejší. Má příjemnou, nedráždivou vůni, balena je do decentních flakónků, aby se nesnižoval vitamín C a ostatní vitamíny.

Je jak vhodná pro ženy, tak i pro muže. Můj muž ji sám používá a je s ní velice spokojený. Hlavně i proto, že ošetření pleti netrvá dlouho, jen pár minut.

Ráda bych Vás pozvala na ošetření pleti touto kosmetikou.

Více si přečtěte tady :)

Pár slov o mém manželovi Vítkovi

Můj muž je sportovně založený člověk, rád sportuje a udržuje si fyzickou kondici, léta hrál tenis na polozávodní úrovni a po třicítce se úplně zbláznil do běžeckého lyžování. Už tehdy, než začal koktejl pít, byl vytrénovaný a štíhlý. Problém ovšem byl se svalovou únavou, se kterou se čas od času potýkal.

Když jsem začala místo snídaně pít proteinový koktejl s příchutí sušenky, byl můj muž k němu na začátku nedůvěřivý, ale protože měl rád sladké, brzy mu to nedalo a chtěl ho také vyzkoušet. Zachutnal mu okamžitě. Původně ho tedy začal pít, protože mu prostě chutnal a vyhovovalo mu, že po ránu do sebe už nemusí soukat tuhý celozrnný chléb. Ale brzy zjistil, že má pro něj ještě další obrovskou výhodu.

Již žádná svalová únava

Poté, co si začal dávat koktejl, zjistil, že pokud si ho dá těsně po tenisovém zápase, tak ho druhý den po probuzení na těle prakticky nebolel žádný sval. Normálně by lezl dva dny po zemi a čekal, až únava pomine.

Ale ne po koktejlu. Stejně tak ho začal používat, když jel na běžky, nebo šel běhat jen tak do lesa. Nebo když běhá Jizerskou 50. Období svalové únavy skončilo, můj muž se cítí lépe, regenerace těla sportovce se neskutečně zrychlila. Má to pro mě jen jednu nevýhodu. Protože je jako čiperka, je těžké udržet ho doma.