Náš příběh

" Vyváženou stravou proti únavě a pro udržení optimální váhy"

Náš příběh

Pár slov o mě

   Můj příběh začal již před několika lety, kdy jsem se potýkala s řadou zdravotních obtíží, převážně s únavou a se špatným vyprazdňováním 1x za dva dny a se zácpou. Ohledně únavy jsem byla i na lékařském vyšetření, bylo zjištěno, že mám nižší podíl železa a nízký krevní tlak. Začala jsem užívat přípravek na doplnění železa a kdysi kapičky v Čechách neznámé na nízký krevní tlak. Mělo mě to pomoci, ale žádné zlepšení jsem necítila.

    Později, byla to náhoda, když jsem čekala na vyšetření u lékaře, vyplnila jsem v čekárně lísteček do zdravotního centra. Následně jsem tam začala chodit a záhy jsem pochopila, v čem byl můj problém. Vyzkoušela jsem si úžasnou a rychlou zdravotní analýzu na bioimpedančním přístroji, jež mi hodně prozradila o tom, jak na tom mé tělo ve skutečnosti je.

Čistá voda jako lék

    Hlavní důvod únavy a to, že jsem se necítila dobře, byl nedostatek vody v těle. Když tělo nemá dostatek vody tak strádá a je nuceno si vodu zadržovat, člověk je po té zavodněný. Špatně pracují ledviny a člověk se správně nečistí. V té době jsem opravdu málo pila čistou vodu bez příchutě a potýkala se ze zácpou.

Následně jsem se zaměřila hlavně na můj pitný režim a navýšila jsem hlavně čistou pitnou vodu bez příchutě, různé bylinné čaje bez cukru. Trávení se mi upravilo a zlepšilo se mi i vyprazdňování.

Jelikož ve stravě mi chyběly rostlinné proteiny, doplnila jsem je pomocí proteinového koncentrátu, který kromě proteinů obsahoval i vitamíny, minerály a další živiny. Zařadila jsem ho jako snídani. Pomohl mi, abych nebyla ihned ráno unavená, neboť jak jsem později zjistila, tento proteinový koncentrát udržuje krevní hladinu cukru v normě a je nízkokalorický.

K tomu jsem změnila i stravovací režim, začala jsem se stravovat pravidelně, dodržovala svačiny, více ovoce a zeleniny, celozrnné potraviny.

  Později, když jsem byla v jiném stavu, jsem v novém stravovacím režimu pokračovala, jen jsem užívala více vápníku, omegy 3 - mastné kyseliny a další přípravky v těhotenství, na pálení žáhy jsem popíjela bylinný nápoj ALOE VERA.

Celé těhotenství proběhlo v pořádku, ze svých 60 kg jsem přibrala 6 kg navíc a po narození dcerky jsem snížila svou váhu o 10 kg na 56 kg a cítila jsem se dobře.

                                   Začalo mě to zajímat.

   Začala jsem se zabývat zdravotní výživou. Naučila jsem se vytvářet zdravotní analýzy, vystudovala jsem kurz Poradce pro výživu a suplementaci a kurz Výživa dětí.

Více tady 🙂

Začala jsem se zabývat i péčí o pleť

    Neboť, jak jsem později zjistila, péče o pleť velice úzce souvisí s tím, co jíme. Nestačí jen pleť ošetřit kvalitní a přírodní kosmetikou, nikdy dříve jsem výživu pleti nedávala do souvislosti se stravou.

    Nyní se snažím pleti dávat co potřebuje vnitřní výživou a vnější péči ji ošetřuji přírodní kvalitní kosmetikou, která jak jsem si vyzkoušela, je pro všechny typy pleti i alergie.

    Pleť je jemnější, hladší a svěžejší. Má příjemnou, nedráždivou vůni, balena je do decentních flakónků, aby se nesnižoval vitamín C a ostatní vitamíny.

    Je jak vhodná pro ženy, tak i pro muže. Můj muž ji sám používá a je s ní velice spokojený. Hlavně i proto, že ošetření pleti netrvá dlouho, jen pár minut.

Ráda bych Vás pozvala na ošetření pleti touto kosmetikou.

Více si přečtěte tady 🙂

Pár slov o mém manželovi Vítkovi

   Můj muž je sportovně založený člověk, rád sportuje a udržuje si fyzickou kondici, léta hrál tenis na polozávodní úrovni a po třicítce se úplně zbláznil do běžeckého lyžování. Už tehdy byl vytrénovaný a štíhlý. Jediný problém byl se svalovou únavou, se kterou se čas od času potýkal.

Začal se stravovat jako já, k snídani popíjel proteinový koncentrát, zařadil i do stravy sportovní výživu, před, při a po cvičení a svalová únava ustoupila.

Období svalové únavy skončilo, můj muž se cítí lépe, regenerace těla sportovce se neskutečně zrychlila. Má to pro mě jen jednu nevýhodu. Protože je jako čiperka, je těžké udržet ho doma.